4 Unit Townhouse Design.
Notice: Single Use License Required Prior to Shipping.
*Ask about our Multifamily Developer Special Incentives.
Multi-Use License Available.
CAD Files Available Upon Purchase of Unlimited Use License. Call for Pricing. 877.737.5267
High Quality Artwork Provided With Each Purchase For Your Advertising and Marketing.
$1,650.00
| Plan Number: | SD-4648-92 |
| Bedrooms Per Unit: | 3 |
| Bathrooms: | 2.5 |
| Plan Width: | 82' |
| Plan Depth: | 48' 5" |
| Main Ceiling Height: | 9' |
| Secondary Ceiling Height: | |
| Main Roof Pitch: | 5 in 12 |
| Secondary Roof Pitch: | None |
| Floors: | 3 |
| First Floor Area: | sq.ft |
| Second Floor Area: | sq.ft |
| Bonus Floor Area: | n/a |
| Total Living Area: | 699 sq.ft |
| Total Plan Area: | 7908 sq.ft |
| Garage Type: | Attached |
| Garage Bays: | 1 |
| Foundation Additional Basement: | - |
| Foundation Crawl Space: | - |
| Foundation Pier: | - |
| Foundation Basement Standard: | - |
| Designer Plan Number: | 30903090 |
| Bedrooms Per Unit: | 3 |
| MF unit Bathrooms: | 2.5 |
| MF Width feet: | 82 |
| MF Width inches: | 0 |
| MF Depth feet: | 48 |
| MF Depth inches: | 5 |
| MF Foundation Slab: | Y |
| MF Main Ceiling Feet: | 9 |
| MF 2nd Ceiling inches: | 0 |
| MF Roof Pitch: | 5 in 12 |
| MF 2nd Roof Pitch: | None |
| MF BldgFloors: | 3 |
| MF Unit Floors: | 3 |
| MF First Floor Area: | 699 |
| MF 2nd Floor Area: | 848 |
| MF Bonus Floor Area: | 0 |
| MF Area Heated: | 0 |
| MF Total Living Area: | 699 |
| MF Total Plan Area: | 7908 |
| MF Per unit Garage Bays: | 1 |
| MF Garage Type: | Attached |