The Ford
$1,650.00
| Plan Number: | SD-4650-92 |
| Bedrooms Per Unit: | 2 |
| Bathrooms: | 0 |
| Plan Width: | 59' |
| Plan Depth: | 36' 4" |
| Main Ceiling Height: | 9' |
| Secondary Ceiling Height: | |
| Main Roof Pitch: | 10 in 12 |
| Secondary Roof Pitch: | None |
| Floors: | 1 |
| First Floor Area: | sq.ft |
| Second Floor Area: | n/a |
| Bonus Floor Area: | n/a |
| Total Living Area: | 1001 sq.ft |
| Total Plan Area: | n/a |
| Garage Type: | None |
| Garage Bays: | 0 |
| Foundation Additional Basement: | - |
| Foundation Crawl Space: | - |
| Foundation Pier: | - |
| Foundation Basement Standard: | - |
| Designer Plan Number: | S2901S2901 |
| Bedrooms Per Unit: | 2 |
| MF unit Bathrooms: | 0 |
| MF Width feet: | 59 |
| MF Width inches: | 0 |
| MF Depth feet: | 36 |
| MF Depth inches: | 4 |
| MF Foundation Slab: | Y |
| MF Main Ceiling Feet: | 9 |
| MF 2nd Ceiling inches: | 0 |
| MF Roof Pitch: | 10 in 12 |
| MF 2nd Roof Pitch: | None |
| MF BldgFloors: | 1 |
| MF Unit Floors: | 1 |
| MF First Floor Area: | 1001 |
| MF 2nd Floor Area: | 0 |
| MF Bonus Floor Area: | 0 |
| MF Area Heated: | 0 |
| MF Total Living Area: | 1001 |
| MF Total Plan Area: | 0 |
| MF Per unit Garage Bays: | 0 |
| MF Garage Type: | None |